alapli 27 Takipçi | 785 Takip

Nevresim Modası

2016-07-18 11:47:00

Nevresim takımları 2016 yılında farklı ham maddelerden yapılan tasarımları yine en çok satın alınan ev tekstili ürünleri arasındaki yerini koruyacağa benziyor. Yatak odalarının vazgeçilmez görüntüsü  ev tekstili ürünlerin olan nevresimler 2016 yılında renk ve çeşit konusunda hayli zengin konseptiyle alıcı karşısına çıkacak. 2016 nevresim modelleri özellikle iç açıcı rengarenk çiçek modelleriyle karşımıza çıkacak. 2016 bambu nevresim takımları yine en çok tercih edilenler arasında yer alacak. 2016 pamuk nevresim takımları mevsimsel kullanılsa da hayli çok tercih ediliyor. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin tercihi olan 2016 ipek nevresim takımları ev tekstili üreticisi olan markaların ilk sıralarında yer alıyor. 2016 tek kişilik nevresim takımları ,2016 çift kişilik nevresim takımları ve 2016 nevresim takımı fiyatları alıcıların en temel merakını oluşturuyor.

Başlıca nevresim markaları: taç, kristal, karaca, altınbaşak, cotton box, bahar

Nevresim takımlarında kullanılan kumaş türleri ve özellikleri

Polyester kumaş: Sentetik kumaşlardan en çok kullanılan çeşittir. Kaygan, parlak ve yumuşaktır. Fazla kırışmaz ve ısıya dayanıklıdır. 

 

Saten kumaş: Saten, lüks hissi uyandıran bir kumaştır. Parlak ve kaygandır. Nevresimde de sık kullanılan bir materyal olan saten, kaliteli bir malzemedir ve oldukça pahalıdır. 

Emprime kumaş: Desenli ve baskılı kumaşlardır. Nevresimde sıklıkla kullanılır. 

Organik kumaş: Bir çeşit pamuk kumaştır. Bu pamuğun üretimi sırasında, organik teknikler kullanılır. Sentetik gübre, böcek veya kimyasal kullanılmaz. Sağlık açısından çok güvenilirdir. Bu sebeple, özellikle son dönemlerde gittikçe popülerleşmeye başlamıştır. 

Mısır pamuğu kumaş: Çok kaliteli bir malzemedir. Yıllarca dayanır, bu sebeple oldukça fazla tercih edilen bir kumaş türüdür. 

Bambu kumaş: Bambu bitkisinden elde edilen doğal bir elyafla dokunan kumaşlara, bambu kumaş denir. Bambu elyafı, anti-bakteriyel özelliği sayesinde oldukça hijyenik bir ortam sağlar. Yumuşak bir kumaştır ve hava geçirme özelliği sayesinde serin tutar. Yaz aylarında kullanmak için idealdir. Nem çekme özelliği vardır, bu sayede teri kolayca emer ve rahatsızlık yaratmaz. Hafif, yumuşacık ve ipeksi bir dokunuş hissi yaratır. 

Kreton kumaş: %100 pamuktan imal edilir. Hava geçirme özelliği sayesinde, terletmez ve sağlık açısından uygundur. 

Poli-koton kumaş: Pamukla polyester malzemenin belli oranlarda karışımından oluşur. Pamuk kumaştan daha dayanıklıdır ve kırışmaz. Polyester, hava geçirmeyen bir malzeme olduğu için, yaz aylarında kullanıma pek uygun değildir. Pamuk kumaşa göre daha ekonomiktir, bu sebeple daha çok tercih edilir. 

Pamuk kumaş: En çok tercih edilen, doğal kumaş çeşididir. Pamuk, dayanıklı bir malzemedir ve oldukça yumuşaktır. Hava geçirgenliğinin yüksek olması sebebiyle, uyurken vücudunuzun hava almasını sağlar. Böylece, terleme ve rahatsızlık hissi yaratmaz. Serin tutar ve esnek yapısı sayesinde dayanıklıdır. Kırışmaya meyillidir ve yüksek sıcaklıkta yıkandığı zaman çekebilir. 

 

0
0
0
Yorum Yaz